کلید قفل داخلی

اگر درب مایکرویو را بعد از اینکه باز کردین خاموش نشده بودو همچنان دستگاه مایکروویودرحال کارکردن بود ، ممکن است مشکل از کلید قفل داخلی باشد. کلیدی که سالم باشد، به اجزای دیگر برق رسانی می کند و وقتی در مایکرویو باز شد، برق را قطع می کند. اجزایی که می توانند در صورت کار نکردن کلید روشن بمانند؛ فن موتور مایکروویو، موتور کف درایو مایکروویو و لامپ روشنایی داخلی می باشند. در درب مایکروویو زبانه ای وجود دارد که کلید در را فعال می کند. و در داخل بدنه قرار دارد. برای تست کردن کلید، بدنه خارجی را بردارید. کلید معمولا سیم هایی دارد که به پایانه ها وصل هستند و لیبل های C و NO دارند. برای تست کردن کلید از یک مولتی متر استفاده کنید. وقتی در بسته است، پیوستگی باید وجود داشته باشد نه وقتی که باز است. اگر در حالی که در باز بود، مولتی متر پیوستگی را نشان داد، قفل داخلی در باید تعویض شود.

برد هوشمند

اگر مایکروویو با فشردن دکمه توقف خاموش نشد، اما با باز کردن در خاموش شد، ممکن است مشکل از برد هوشمند باشد. برد هوشمند که معمولا برد کنترل نیز نامیده می شود، مایکروویو را با برق رسانی به رله ها کنترل می کند. یکی از نشانه های خراب بودن برد هوشمند خاموش نکردن رله بعد از انجام عملیات است. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از برد هوشمند است، می توانید رله ها را از نظر پیوستگی تست کنید. مایکروویو را از برق کشیده و بدنه خارجی آن را بردارید. از یک مولتی متر استفاده کنید تا پیوستگی پایانه های رله ها را آزمایش کنید. وقتی برق به رله نمی رسد، نباید پیوستگی نشان دهد. اگر نشان داد، باید برد هوشمند را تعویض کنید.
چرا مایکروویو غذا را گرما نمی کند ؟

دیود ولتاژ بالا

اگر مایکروویو شما روشن می شود اما گرما نمی دهد، احتمالا مشکل از دیود ولتاژ بالا می باشد. این قسمت با خازن و مگنترون برای تولید حرارت کار می کند. دیود ولتاژ بالا در بدنه قرار دارد. مایکروویو را از برق بکشید، بدنه خارجی را بردارید و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید. پیوستگی دیود را با مولتی متر چک کنید. در یک دیود سالم، قرائت مولتی متر باید در یکی از جهت ها مقاومت پایین و در جهت دیگر مقاومت بالا باشد. اگر در هر دو جهت مقاومت پایین است و یا اصلا پیوستگی نشان نمی دهد، دیودباید تعویض شود. اگر دیود مشکل نداشت، مشکل ممکن است از مدار ولتاژ بالا باشد که تنها باید توسط یک تکنسین آموزش دیده تست و تعویض شود.

کلید درمایکروویو

وقتی مایکروویو روشن می شود اما گرما تولید نمی کند، ممکن است نشان دهنده این باشد که کلید در خراب است. کلید در وقتی در بسته است به بقیه اجزای مایکروویو سیگنال می دهد و وقتی در بسته است سیگنال می دهد که گرمادهی را متوقف کنند. کلید در همچنین کلید قفل داخلی نیز نامیده می شود. وقتی این قطعه کار نکند، فن و موتور همزن ممکن است بعد از باز شدن در همچنان کار کنند. که باعث میشود به نظر بیاید که مایکروویو در حال کار است. برای دست یابی به کلید، بدنه خارجی را بردارید. ابتدا دستگاه را از برق بکشید. کلید در معمولا سیم هایی دارد که به پایانه ها وصل هستند و لیبل های C و NO دارند. برای تست کردن کلید از یک مولتی متر استفاده کنید در حالی که فعال کننده را از فشردگی خارج می کنید. اگر در آن حالت پیوستگی وجود نداشت، کلید در باید تعویض شود. در هنگام تست کردن، مطمئن شوید که زبانه در که با کلید در درگیر می شود، درست کار می کند.

مگنترون

اگر دستگاه مایکروویو تولید گرما ندهد، ممکن است به این معنی باشد که مگنترون بخش تولید اشعه گرمایی درست کار نمیکند. مگنترون بخشی از مدار ولتاژ بالا ست که برای پختن غذا تولید حرارت می کند. اگر مگنترون خراب شود، ممکن است فیوزی را در مایکروویو خراب کند که در نتیجه دیگر اجزا نیز کار خود را به خوبی انجام نمی دهند. برای تست کردن مگنترون، ابتدا مایکروویو را از برق بکشید، سپس بدنه خارجی دستگاه را برداشته و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از خود در برابر شوک الکتریکی محافظت کنید. مگنترون را با قطع کردن سیم های آن وصل کردن پایانه های مولتی متر به ان، تست کنید. در بین پایانه ها پیوستگی باید 2 یا 3 اهم را نشان دهد. در صورتی که پیوستگی نشان نداد و یا بین ترمینال ها و کیس خارجی مگنترون پیوستگی نشان داد، مگنترون باید تعویض شود. اگر تست با مولتی متر نش مطلوبی داشت، بنابراین آزمایشات بیشتر ممکن است نیاز باشد توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام شود.

توسط تهران تکنوسرویس در شهر تهران

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *